Раднички 1964 - РК Врање 1957 28:24 (15:13)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 100
Судије: Иван Мандић, Немања Ковачић
Седмерци: Раднички 7 (7), Врање 5 (3)
Искључења: Раднички 4 мин, Врање 10 мин

Раднички 1964: Благојевић, Стошић, В. Стевановић 2, Ристић, Мутавџић, Лекић (7 одбрана), Добросављевић 1, Петровић (3 одбране, седмерац), Кнежевић 5, М. Стевановић, Раденовић, Станојев 9, Богдановић 2, Томић 9, Јанићијевић

Врање: Брети (5 одбрана), Алексић 3, Станојевић, Стевановић 2, Стаменковић 5, Петровић 3, Јовановић, Павловић, Чоловић, Ристовић 3, Ђорђијевић, Михајловић (3 одбране), Костић 5, Анђелић 3

Играч утакмице: Илија Богдановић

Рукометаши Радничког 1964 су у утакмици 10. кола Супер Б лиге за мушкарце, последњој ове јесени пред својом публиком, савладали екипу Врања резултатом 28:24, полувреме 15:13 и тако утрли пут ка освајању титуле јесењег првака.

Показала се тачном чињеница да ће Врањанци, иако у измењеном саставу од претходне сезоне, представљати тврд орах за вечерас ослабљени Раднички неиграњем Душана Медића. Након почетног вођства гостију, домаћин је преокренуо резултат са два брза гола Бојана Томића и упркос чврстој, препознатљивој одбрани, требало им је дуго времена да се резултатски одлепе. Успело им је у 18. минуту (10:5) но то није спутало упорне госте да стрпљивом игром смање предност и да се на одмор оде резултатом 15:13.

Други део утакмице је протекао у сличном тону. Крагујевчани су били у константном вођству које није прелазило више од 3 гола предности. Стрпљиви гости су им перманентно дисали за вратом, све до 50. минута и највеће предности Радничког (20:15). Пар везаних одбрана Ненада Лекића уз добру комбинаторику у нападу су довели до највећег вођства, но гости се и даље нису предавали. Одбрањен седмерац Душана Петровића је коначно распршио све наде екипе из Врања и Раднички је привео утакмицу крају коначним резултатом 28:24.

Овом победом Раднички је задржао лидерску позицију са освојених 19 бодова из 10 утакмица.

У редовима Радничког најефикаснији су били Стефан Станојев и Бојан Томић са по 9 погодака, док су се код гостију истакли Никола Стаменковић и Милош Костић са по 5 постигнутих голова.

У последњем колу јесењег дела првенства, Раднички иде на ноге екипи Беле Паланке наредног викенда.