Раднички се победом опростио од "Језера"

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 100
Судије: Бојан Даути, Урош Минић
Седмерци: Раднички 6 (5), Слога 3 (3)
Искључења: Раднички 12 мин, Слога 18 мин

Раднички 1964: Ј. Појужина (8 одбрана), Величковић 7, Срећковић, Бјелак 6, Недељковић, Благојевић 1, Хасановић (3 одбране), Влашковић, Дурлевић, Тодоровић 1, Тина Петровић, Тијана Петровић 4, Колак 8, Ж. Појужина 1

Слога: Гајић 1, Богосављевић, Пандуревић 1, Кончар 2, Вранић 5, Стојановић, Милошевић 3, Богосављевић 1, Станисављевић 2, Дабовић 4, Лежаја (10 одбрана, 2 седмерца), Стајић 5

Играч утакмице: Теодора Величковић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 21. кола супер Б лиге за жене,у опроштајној утакмици ове сезоне пред својом публиком, савладале екипу Слоге из Петровца на Млави резултатом 28:24, полувреме 13:12 и тако наставиле низ добрих игара и резултата у својој премијерној сезони у овом рангу такмичења.

Обе екипе су у меч ушле ослабљене изазваним неиграњем пар играчица,па је владала неизвесност ко ће се боље снаћи у тој ситуацији. Почетак утакмице је припао искуснијим гошћама које у 6. минуту долазе до 2 гола предности (2:4), али Крагујевчанке муњевитом серијом 6:1 стичу предност 8:5 поготком Теодоре Величковић (15. мин). Но, како то бива због скраћене ротације, играчицама Радничког пада концентрација, а ту ситуацију гошће умешно користе и серијом 5:0 прелазе у вођство (8:10, 21. мин). Ипак до краја овог дела игре, изабранице тренера Курандића стабилизују игру и поготком капитена Тијане Петровић одлазе на десетоминутни одмор минималном предношћу 13:12.

Читавих 7 минута почетком другог полувремена, екипа Радничког није постигла гол, што је Слога искористила и поново прешла у вођство (13:15). На сцену тада ступа најискуснија Јасмина Колак,чијим головима се домаће играчице приближавају гошћама, да би Ајлин Бјелак поготком у 42. минуту донела изједначење (18:18). Скинула је пар шутева Јелена појужина, што је био додатни подстицај Крагујевчанкама да чвршћом одбраном, убитачном контром и рационалном игром у позиционом нападу, поготком Марије Тодоровић у последњем минуту приведу утакмицу крају коначним резултатом 28:24.

Овом победом Раднички је задржао четврто место на табели са освојених 23 бода.

У редовима Радничког традиционално најефикаснија је била Јасмина Колак са 8 погодака, Теодора Величковић је додала 7, док су се код гошћи истакле Милица Вранић и Марина Стајић са по 5 постигнутих голова.

Идућег викенда, Раднички ће гостовати у Крушевцу, екипи Напредак 12 у оквиру последњег, 22. кола.