Топличанин – Раднички 1964 31:27 (11:14)

Прокупље: Хала "Др Зоран Ђинђић". Гледалаца: 200
Судије: Милош Радојичић, Предраг Маринковић
Седмерци: Топличанин 10 (6), Раднички 0 (0)
Искључења: Топличанин 14 мин, Раднички 20 мин

Топличанин: Драшковић, Станковић 1, Ђокић, Ловић 1, Сакић, Сојов 4, Јанковић, Николић 8, Димитријевић 4, Ристић 1, Стоиљковић 4, Петровић 4, Благојевић, Станојевић 3, Јовановић 1

Раднички 1964: Ј. Појужина (12 одбрана), Величковић 7, Срећковић, Бјелак 7, Симић, Благојевић 2, Хасановић (6 одбрана, 4 седмерца), Ања Влашковић 1, Микић 5, Анастасија Влашковић, Тодоровић, Тина Петровић, Тијана Петровић, Алексић, Ж. Појужина 5

Играч утакмице: Оља Николић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 14. кола кола Супер Б лиге за жене поражене у Прокупљу од екипе Топличанина резултатом 31:27, полувреме 11:14.

И пре почетка утакмице знало се да ће гостовање Топличанину бити изузетно тешко, узевши у обзир да је домаћин у зимској паузи појачан са 6 играчица. Кренуле су гошће силовито и у петом минуту имале плус 3 поготком Ајлин Бјелак (2:5), међутим домаће играчице серијом 5:1 први пут прелазе у вођство (7:6, 16. мин). Након егала (9:9) у 19. минуту, Крагујевчанке појачавају ритам и на одмор одлазе вођством 11:14.

Добро су отвориле гостујуће играчице други део игре, имале два пута по 4 поготка предности, међутим Прокупчанке у 40. минуту долазе до изједначења (17:17). Четири наредна минута се играло у ритму гол за гол, али након тога домаћин прелази у вођство које није испуштао до до самог финиша и приводи утакмицу крају резултатом 31:27.

Важно је напоменути да је Раднички у Прокупље отишао без прве виолине, болесне Јасмине Колак док је на пут кренула Амина Хасановић, која је и поред високе температуре одбранила 4 седмерца. Све играчице су дале максимум борбености, залагања и ангажованости.

Упркос поразу, Раднички је задржао шесто место на табели са освојених 13 бодова.

У редовима домаћина најефикаснија је била Оља Николић са 8 погодака, док су код екипе Радничког предњачиле Теодора Величковић и Ајлин Бјелак са по 7 постигнутих голова.

Наредног викенда екипа Радничког ће у оквиру 15. кола СБРЛ угостити екипу Пожаревца из истоименог града.