Бела Паланка – Раднички 1964 25:26 (14:14)

Бела Паланка: Хала "Бањица". Гледалаца: 400
Судије: Дарко Грубачки, Душан Војводић
Седмерци: Бела Паланка 4(4), Раднички 2 (1)
Искључења: Бела Паланка 14 мин, Раднички 18 мин

Бела Паланка: Лилић, Јовановић 4, Митић, Стоилковић 2, Чичић, Ранђеловић, Вељковић 8, М. Ранђеловић, Ђорђевић, Станковић, Ристић 2, Милановић, Танкеш, Урошевић 5, Тодоровић 4, Лазић

Раднички 1964: Благојевић, Стошић, В. Стевановић 4,  Мутавџић, Лекић, Добросављевић 2, Петровић 1 (9 одбрана), Кнежевић 1, М. Стевановић, Раденовић, Станојев 4, Богдановић 2, Томић 8, Јанићијевић, Медић 4, Мрвовић

Играч утакмице: Бојан Томић

Рукометаши Радничког 1964 су у оквиру 11.ог кола Супер Б лиге за мушкарце савладали екипу Беле Паланке на врелом терену хале "Бањица" резултатом 26:25, полувреме 14:14.

Жреб је хтео да се дерби целокупног јесењег дела првенства одигра баш у последњем колу. Велики улог је био на столу, Раднички је целе полусезоне држао лидерску позицију а Белопаланчани су из прикрајка дошли у ситуацију да евентуалном победом преотму госту ласкаву титулу јесењег првака. У испуњеној дворани "Бањица" домаћин је боље почео и готово комплетан први део игре провео у вођству са голом до два предности. Осокољени бучном публиком, нису дозволили Крагујевчанима да преузму резултатски примат. Последње вођство од 2 разлике (14:12, 29. мин) Раднички је са два брза гола В. Стевановића и Станојева успео да анулира и да на одмор оде нерешеним резултатом 14:14.

Други део игра гсотујући играчи отварају много боље, постигавши 3 поготка, тако да је у 36. минуту на семафору стајало 14:17, а голом Богдановића у 39. минуту и капиталних 4 разлике (15:19). Предност Радничког није обесхрабрила знатно искусније домаће играче који се мало-помало враћају у резултатски егал и у 48. минуту голом Вељковића анулирају предност Крагујевчана (20:20). Од тог тренутка се играло гол за гол, али су гостујући играчи увек били ти који су први долазили до вођства. Кључне су биле 3 феноменалне интервенције Душана Петровића последњег бедема стамене одбране. Наду домаћина је распршио Веселин Стевановић голом у последњим тренуцима меча за коначних 25:26 што је био сигнал за велико славље играча Радничког.

Овом битном победом, Раднички је на крају првог дела сезоне задржао лидерску позицију на табели са освојеним 21 бодом и скором 10 победа и једним ремијем.

У редовима домаћина најефикаснији је био Иван Вељковић са 8 погодака, док је код екипе Радничког голгетерски предњачио Бојан Томић такође са 8 постигнутих голова.

Овом утакмицом је завршен јесењи део сезоне.