Раднички 1964 – ОРК Београд 32:26 (14:11)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 100
Судије: Данијел Станковић, Марјан Стефановић
Седмерци: Раднички 7 (7), Београд 6 (5)
Искључења: Раднички 14 мин, Београд 20 мин

Раднички 1964: Ј. Појужина (1 одбрана, седмерац), Ђорђевић, Величковић 3, Срећковић, Бјелак 1, Симић, Благојевић 1, Хасановић ( 7 одбрана ), Влашковић, Микић 5, Дурлевић, Тодоровић 1, Тина Петровић, Тијана Петровић 3, Колак 14, Ж. Појужина 4

ОРК Београд: Милојевић (4 одбране), Зечевић 1, Гаровић 9, Тешић, Стеванић, Којић 4, Илић, Максић (1 одбрана), Живојнов, Каитовић 1, Гуџић 5, Протић 2, Кострешевић 4

Играч утакмице: Јасмина Колак

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 17. кола супер Б лиге за жене савладале другопласирану екипу ОРК Београда резултатом 32:26, полувреме 14:11 и тако направиле значајан искорак ка примарно зацртаном циљу.

Важност утакмице и дуела са одличном екипом ОРК Београда као да је спутао руке најмлађој екипи лиге на самом почетку сусрета. Нису реализовале  Крагујевчанке пар почетних напада и дозволиле гошћама да стекну рану предност 0:2 (4. мин). Но, убрзо успостављају равнотежу и игром 5:1 у одбрани долазе до осетније предности поготком Јасмине Колак у 16. минуту (7:4). Пренуле су се гошће и у 24. минут се улази минималном предношћу домаћих играчица (10:9). Фуриозном серијом 4:0, голом најмлађе првотимке Жељане Појужине, играчице Радничког улазе у последњи минут са великих 5 разлике (14:9), но са два прилично јефтино примљена гола, у режији Невене Којић, на одмор се одлази са, за гошће, подношљивих 14:11.

Почетак другог дела игре протекао је релативно мирно. Раднички у 36. минуту има поново предност 3 гола (18:15), но ОРК Београд одговара блиц-кригом и на семафору стоји 18:18 (39. мин). Након неколико неискоришћених напада на обе стране, осетило се да екипа која тад направи предност може да рачуна на коначни тријумф. На радост домаће публике, Крагујевчанке успевају да уђу у свој препознатљив ритам. Разбранила се Амина Хасановић у тим тренуцима, а Наталија Микић прекида голгетерски пост и улази у убитачну серију, коју Београђанке нису могле да испрате. Раднички је на крају славио коначним резултатом 32:26.

Све играчице Радничког су показале максимум жеље,знања и воље како би забележиле велики тријумф и буквално су падале на главу за сваку лопту, но ипак морамо издвојити ролу најискусније Јасмине Колак, која је носила свој тим у тренуцима када није све изгледало како треба и заслужено понела ореол играча утакмице.

Овом победом Раднички се попео на четврто место на табели са 17 освојених бодова.

У редовима Радничког најефикасније су биле Јасмина Колак са 14 и Наталија Микић са 5 погодака, док су се код гошћи издвојиле Сара Гаровић са 9 и Анђела Гуџић са 5 постигнутих голова.

У оквиру наредног, 18. кола, екипа Радничког путује у Руму на ноге екипи Словена.